FikirAtölye ‘ye kimler üye olabilir?

FikirAtölye 'ye bir projesi olsun olmasın herkes üye olabilir. Paylaşmak istediği bir projesi olmasa bile blog yazılarını, başarı hikâyelerini, haberleri, röportajları inceleyebilir. Diğer girişimci ve girişimci adaylarıyla temasa geçebilir.

18 yaşından küçüğüm, üye olabilir miyim?

Evet. FikirAtolye ’de yaş sınırlaması yoktur. Herkes üye olabilir.

FikirAtolye ‘ne, ne tarz ilanlar verebilirim?

Yeni fikriniz, hayata geçirmek istediğiniz bir projeniz, yatırım aradığınız projeniz veya şirketiniz, ortak aradığınız projeniz için ilan oluşturabilirsiniz. Kısaca FikirAtolye ‘de her şeye yer var.

Proje yayınlamak için bir şirketimin olmasına gerek var mı?

Hayır! FikirAtolye ‘de ilan yayınlamak için sadece bir fikrinin olması bile yeter.

FikirAtolye ücretli midir?

İlk başta sizin para kazanmanızı istiyoruz. Bu yüzden, FikirAtolye üye olurken veya proje yayınlarken hiçbir ücret istemez. Fakat projenizi/fikrinizi pazarlamayı başarırsanız FikirAtolye komisyon alır.

Projemin ait olduğu sektörden bir şirket platformda bulunmuyor. Ne yapmalıyım?

FikirAtolye ‘de mümkün olduğu kadar her sektörden şirket olması için çalışıyoruz. Sizin istediğiniz sektör platformda mevcut değilse bile projenizi paylaşın. FikirAtolye en kısa zamanda sizin istediğiniz sektörden bir şirket bulacaktır. Ayrıca unutmayın, projenizin sektörü ile bir şirketin sektörü aynı değilse bile yatırım yapabilir. Beğenmesi yeter!

Paylaştığım projelerimin ve fikirlerimin benden izinsiz kullanılabilir mi?

FikirAtolye ‘de paylaşılan tüm fikir ve projeler yasal olarak koruma altındadır. Platforma üye olan herkes paylaşılan fikir ve projeleri proje sahibinden izinsiz kullanmasını engelleyen bir sözleşme imzalar.

Paylaştığım projeleri kimler görüntüleyebilir?

Paylaştığınız projeler sadece FikirAtölye’ye dahil olan yatırımcılar ve şirketler tarafından görüntülenebilir.

Paylaştığım her proje hemen kabul edilir mi ?

FikirAtölye olarak projelerinizi bir ön değerlendirmeden geçirmiyoruz. Fakat projenizin yayınlanması için bazı şartlara uyması gerekmektedir. "Proje Kabul Şartları" sekmesinden şartlarımızı inceleyebilirsiniz.

Projem sadece bir firma ile ortaklık kurarsa ne olur?

FikirAtölye bir yatırım aldığınız zaman komisyon alır. Fakat sadece bir firma ile ortaklık kurulması durumunda sizden bir ücret vs. talep etmez. Sadece sizi tebrik ederiz :)