• Proje Sahibi:
    Epikse
  • Şehir:
    İstanbul
  • Sektör:
    Eğlence
Epikse
Girişim Özeti:

2016 yılında kurulan Epikse, kullanıcıların özel ilgi alanlarına bağlı; güncel olanla etkileşime girmesini ve diğer kullanıcılarla bağlantı kurarak sosyalleşmesini sağlayan bir platformdur. Kullanıcıların kitaplar, diziler, filmler, kişiler aracılığıyla keşifler yapması ve insanların birikimlerini ifade ederek paylaşması amacıyla kullanılıyor. Epikse için; kitapları, dizi/filmleri, ve ünlü kişi/kurumları içeren medyalarla desteklenen sosyal bir kütüphane diyebiliriz.Kullanıcılar zengin içeriklere kolayca ve hızla erişir. Platformun arayüzü basit ve kullanıcı dostudur. Kategori içerikleri özgün olup editörler tarafından oluşturulur.Epikse'nin hedefi; ulaşılmak istenen hedef kitleyle etkileşime geçerek içeriğini zenginleştirmek ve bilgiye ulaşma açısından takip edilir bir alan yaratmaktır.Rakipleri arasında; sözlük formatında içerik sağlayıcıları, goodreads, sinemalar.com ve imdb sıralanabilir. Aslında tüm bu platformlar bir yönüyle rakibidir. Epikse tüm bunları sağlarken sözlük formatında başlık altında paylaşım imkanı da sağlar.Dizi/Film, kitap ve alanında ünlenmiş kişilere ait bilgi, görsel ve videoya ulaşırken başlık altında paylaşım, yorum ve puanlama yapılabilir.Epikse tüm bu alanları tek bir çatı altında ve kullanıcıyı zorlamadan sunan sosyal bir ağdır.


Girişimin Şuanki Durumu:

Yazılım ve tasarım çalışmaları güncelemelerle birlikte devam etmektedir. İlk günden b yana kullanıcı sayısı artmıştır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayacak SEO çalışmaları yapılmakla birlikte, kullanıcı bazlı ilerleme hala beklenen seviyede değildir. Site her yönüyle kullanıcının kullanımına uygun, basit olmasına rağmen hedef kitle ile buluşmada sorun yaşamaktadır.

Sunum Dosyası
Epikse
Detaylar
Şirket Var
Hayata Geçirildi mi ? Evet
Kuruluş Tarihi 2016
Web: https://epikse.com/

Girişimci ile tanışmak ve daha detaylı bilgi için girişimci ile iletişime geçiniz.

İletişime Geç!

Neden Yatırım Yapmalı?

Epikse uzun vadede mobil uygulamasıyla da kullanıcıyla buluşmayı hedefliyor. Bu noktada çalışmalarını sürdürürken potansiyel kitlesine ulaşmayı hedeflemektedir. Hedef kitle ile buluştuktan sonra, arama motorlarında en çok aranan sitelerden biri halini alacak, kullanıcıların kullanmaktan keyif aldığı bir uygulama olacaktır. Dizi, film, kitap, ünlü kişiler/kurumlar gibi çok geniş bir sklada böyle bir hizmet sunan kaliteli bir uygulama ve siteyi bulmak güçtür.